II Mistrzostwa Polski w Ratownictwie

28.09.2003 – Ratownicy PCK z Wrocławia zdobyli mistrzostwo Polski

Zespół Grupy Ratownictwa Medycznego PCK we Wrocławiu zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów ratowniczych podczas II Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym.

Zawody odbyły się w ostatni weekend września w Limanowej koło Nowego Sącza, wystartowało 56 zespołów, podzielonych na trzy kategorie: zespoły reanimacyjne, wypadkowe i ratownicze.

W kategorii zespołów ratowniczych FOT. WOŚP najlepszą okazała się drużyna GRM PCK z Wrocławia, która walczyła w swojej kategorii m.in. z zespołami straży pożarnej i GOPR. W klasyfikacji generalnej zespół GRM PCK zajął 13 miejsce.

Bardzo cieszymy się z wyniku, zwycięstwo jest dużym zaskoczeniem. Konkurencje były bardzo zróżnicowane, ratowaliśmy m.in. rannych w wypadku samochodowym oraz ofiary strzelaniny w dyskotece – mówiła Agnieszka Bielawny, ratowniczka Grupy Ratownictwa Medycznego PCK, chwilę po ogłoszeniu wyników.

Zwycięzcy w nagrodę dostali sprzęt ratowniczy, w który wyposażona zostanie karetka znajdująca się od niedawna w dyspozycji grupy.

Comments are Closed