XII Finał WOŚP

11.01.2004 – Po raz 12 ratownicy Grupy Ratownictwa Medycznego PCK zagrali wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na wrocławskim Rynku.

Tak jak od wielu lat, również w tym roku nasza Grupa wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Naszym wkładem i poparciem dla inicjatywy Jurka Owsiaka była organizacja zabezpieczenia medycznego XII finału WOŚP na wrocławskim Rynku.

Tegoroczny Finał można uznać za wyjątkowo udany, ponieważ w ciągu sześciogodzinnej imprezy, naszej pomocy potrzebowało tylko czworo pacjentów. Dwie osoby przewieziono do szpitala.Nie zmienia to faktu, że przygotowaliśmy zabezpieczenie medyczne w pełni wystarczające dla zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich bawiących się na Orkiestrze wrocławian. W budynku Urzędu Miejskiego rozwinęliśmy stały punkt medyczny, w którym udzielano pomocy ambulatoryjnej, jak również przygotowano stanowiska i sprzęt niezbędny do podtrzymywania podstawowych czynności życiowych w przypadku osób ciężko poszkodowanych. Teren Rynku nadzorowały piesze patrole ratowników GRM, będące w stałej łączności radiowej z koordynatorem w stałym punkcie medycznym. Transport do szpitala zapewniła firma MED-COM II.

Dziękujemy Harcerskiej Grupie Ratowniczej i wszystkim innym osobom, które współpracowały z ratownikami GRM PCK w zabezpieczeniu medycznym tegorocznego XII już Finału WOŚP.

Comments are Closed