II Regionalne Mistrzostwa Polski w Ratownictwie

W niedzielę 14. maja 2006 roku na trasie między Wrocławiem a Sobótką odbyły się II Regionalne Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Polski Południowo-Zachodniej. Już po raz kolejny nasza Grupa została poproszona o pomoc w organizacji tych Mistrzostw.

Majowe zawody były jednocześnie eliminacjami do V edycji Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym, organizowanych przez Instytut Ratownictwa medycznego, które odbędą się w dniach 14-17 września 2006 w Gródku nad Dunajcem.

W Mistrzostwach regionalnych wzięło udział 26 zespołów, w tym 7 w kategorii BLS i 19 w kategorii ALS. Zadania postawione przed zespołami były bardzo zróżnicowane i wymagały od zawodników perfekcyjnego opanowania procedur ratowniczych i otwartości na działanie w nietypowych warunkach. Zadania obejmowały kolejno: wypadek masowy (eksplozję paliwa w garażu, w obecności 5 osób), zatrzymanie krążenia oraz przypadek urazowy (wspinacz, który obsunął się na linie i spadł ze skały).

Członkowie naszej Grupy odpowiadali za pozorację w zadaniu pierwszym oraz charakteryzację poszkodowanych na wszystkich zadaniach. Dodatkowo Ratownicy GRM pełnili role sędziów technicznych na wszystkich stacjach.

Założeniem Mistrzostw jest poprawa jakości w systemie ratownictwa medycznego poprzez rywalizację oraz wymianę doświadczeń pomiędzy różnymi zespołami. Udział naszej Grupy w tym przedsięwzięciu jest z jednej strony dużym wyróżnieniem, a z drugiej potwierdza, że nawet grupa o charakterze ochotniczym może być równorzędnym partnerem w działaniach w systemie ratownictwa medycznego.

Comments are Closed